Semināri / Aicinājums piedalīties izglitojošā pasākumā - Drošības akadēmija

Lai labāk palīdzētu orientēties apsardzes uzņēmumu tirgū un zinātu, kuriem aspektiem, izvērtējot piedāvājumu, jāpievērš lielākā uzmanība, Latvijas Drošības biznesa asociācija (LDBA) ar Iekšlietu ministrijas atbalstu uzsāk izglītojošu iniciatīvu juridiskām personām – Drošības akadēmija. Tās mērķis ir palielināt apsardzes pakalpojumu saņēmēju izpratni par pakalpojumu kvalitāti un saistītajām problēmām, tādējādi minimizējot iespējamos riskus un zaudējumus. Pirmā akadēmija notiks ceturtdien, 10. maijā, Biznesa augstskolā Turība.

 

Lai uzņēmums būtu drošs par apsardzes kompānijas sniegtajiem pakalpojumiem un maksimāli novērstu zaudējumu riskus, izvēloties apsardzes pakalpojuma sniedzēju vai izvērtējot sadarbību ar esošo piegādātāju, ir virkne būtisku aspektu.

 

LDBA aprēķinājusi, ka Latvijā ir vairāk nekā 500 apsardzes uzņēmumu, no kuriem tikai neliela daļa ievēro visas normatīvajā regulējumā noteiktās prasības un sniedz kvalitatīvus pakalpojumus. Apsardzes pakalpojuma izmaksas ir tieši atkarīgas no apsardzes darbinieku atalgojuma. Līdz ar to – jo zemākas pakalpojuma izmaksas, jo lielāka iespēja, ka attiecīgajā uzņēmumā ir augsta darbinieku rotācija, kas pazemina sniegto apsardzes pakalpojumu kvalitāti. Piemēram, pērn Valsts Ieņēmumu dienests (VID) veicis pārbaudes 81 apsardzes uzņēmumā un 65 % gadījumu tika piemēroti naudas sodi par nodokļu nemaksāšanu. Vienlaikus par citiem pārkāpumiem VID Valsts Policijai ir nosūtījis deviņas vēstules ar ierosinājumu anulēt izsniegtās atļaujas apsardzes darbībai.